İspanyol Fagor Electronica firması için elektronik devre kartları imalatı sektöründe minimum 1 yıl tecrübeye sahip SMT operatörleri arıyoruz. Aradığımız aday elektronik devre kartının otomatik bileşenlerinin montajını yapan SMD dizgi makinalarında, Axial ve Radial montaj makinlarından sorumlu olacaktır.

Firma 55 yılı aşkın bir süredir Avrupa’nın en son teknolojileri ile elektronik bileşenler geliştirerek üreten bir firmadır ve şimdi Kocaeli bölgesinde yeni bir üretim tesisi açarak işini genişletiyor.

Merkezi İspanya’nın kuzeyindeki Bask Ülkesinde bulunmaktadır. Ayrıca Tayland ve Meksika’da bulunan üretim tesisleri ile tüm dünyada toplam 600 kişiyi istihdam eden 20’den fazla ticari ofisi bulunmaktadır.

Türkiye’de 15 yılı aşkın üretim tecrübesi dahil olmak üzere tüm dünyada 120 şirket ve 85.000 çalışanıyla, İspanya’nın en büyük 10. iş gruplarından biri olan holdingin bir parçasıdır.

İş Tanımı:

Operatör, manuel elektronik bileşen montaj ekibine entegre bir Elektronik Kart Montaj hattında çalışacaktır. İş, bileşenlerin devre kartına yerleştirilmesiyle beraber testlerin ve paketleme işlemlerinin yapıldığı üretim prosesi boyunca sonuna kadar takip edilmesinden oluşacaktır.

 • Belirtilen modeli üretmek için gerekli tüm bileşenlerin kullanılabilirliğini sağlanması.İş talimatlarında belirtilen istenen tüm kontrolleri yaparak makinelerin üretime başlamasının yanı sıra model değişikliklerini yapılması.
  İş talimatlarında belirtilen istenen tüm kontrolleri yaparak makinelerin üretime başlamasının yanı sıra model değişikliklerini yapılması.SMD hattı, eksenel ve radyal makinelerin montaj işlemini doğru yaptığından emin olunuz ve herhangi bir problem olması durumunda gerekli işlemlerin yapılması.
  SMD hattı, eksenel ve radyal makinelerin montaj işlemini doğru yaptığından emin olunuz ve herhangi bir problem olması durumunda gerekli işlemlerin yapılması.
  Doğrulama süreçlerinde (SPI, AOI, ICT) devam edilmesi veya edilmemesine dair kararların alınması.
  Makinelerin otonom bakımını yapar ve önleyici bakım planına destek olur (temiz ekleme kafaları, besleyiciler, filtreler vb.)
  Sorumluluğundaki tüm makinelerin bakımını yapılması ve iş istasyonunun temiz tutulması.
  Atmosfer tamamen partiküllerden arındırılmıştır. Üretimde ses seviyesi düşük, yapılacak olan işler herhangi bir hareket veya kuvvet gerektirmez.
  Aday, elektronik gibi teknolojik bir sektörde deneyim kazanabilecektir.

Nitelikler

 • Elektronik ve Mekatronik bölümlerinde 2 yıllık okul mezunları olumlu olarak değerlendirilir.
  Minimum 1 yıl SMT hattında tecrübeli.
  Gebze bölgesinde yaşayan.
  Kadın adayların başvuruları önceliklidir.
  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.
  Excel, Word vb. Ofis programları kullanabilen
  ERP & SAP yazılımları hakkında bilgi sahibi olması olumlu olarak değerlendirilir.

Sorumluluklar:

1. Üretim:

Tedarik süresi, miktar, kalite ve toplam maliyet açısından üretim hedeflerine ulaşmaktan, iş talimatlarını takip ederek ve mevcut tüm kaynakları (makineler, aletler ve malzemeler) verimli bir şekilde hazırlamaktan sorumludur.
İşyerinde meydana gelen olayların birinci seviye teşhisinden sorumludur.
İş vardiyası hakkında gerekli tüm bilgileri iletmekten sorumludur.

2. Bakım:

İşyerinde talep edilen otonom bakım görevlerini yapmak, sorunun olası kök nedenlerinin birinci seviye analizini yapmak ve basit olaylarda harekete geçmekten sorumludur.
Ayrıca ilgili tüm bilgileri çevresine iletmekten sorumludur. (iş arkadaşları, vardiya lideri, bakım).

3. Sürekli İyileştirme:

Sürekli iyileştirme toplantılarına katılarak pozisyondaki tecrübesine dayalı iyileştirme önerilerinde bulunur ve fikirler verir.

4. Genel Uygunluk:

Tüm düzenlemelere ve kalite prosedürlerine (proses kontrolleri) uygun olun. Üretim alanında düzen ve temizliği sağlamak.

5. Eğitim:

Yeni çalışanların ilgili oryantasyon prosedürleri dahilinde eğitimlerine katkıda bulunur.

Haklar

 • Uluslararası bir şirkette çalışma ve tecrübe kazanma şansı
  Yemek ve yol masrafları karşılanmaktadır.